Головна » Новини » Інше

Виховуємо громадянина – патріота України

 

Виховуємо громадянина – патріота України

 

Нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. Особливого значення набуває ознайомлення з історією героїчної  боротьби українського народу за державну незалежність, виховання любові до Вітчизни, рідного краю, прищеплення шани і поваги до ветеранів Другої світової війни, воїнів АТО.

На підставі Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року №641, серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання, що відповідають вимогам і викликам сучасності.

 

 

В школі  №51 відповідно до плану виховної роботи здійснюється комплекс заходів з національно–патріотичного виховання дітей й молоді, які проводяться в єдності з адміністрацією школи, на чолі з директором (Масюта Є.І.), заступником директора з виховної роботи (Щербіна З.Ю.), класними керівниками, вчителями-предметниками, педагогом–організатором (Ярова І.О.), шкільним бібліотекарем (Манукян Т.І.), сім’ями, громадськими організаціями та об’єднаннями.

Діти приймали участь у Всеукраїнській акції «Напиши лист солдату», проводився конкурс малюнків серед учнів початкової й середньої школи «Я хочу миру», виставка оберегів «Народні символи України». 

 

 

Була створена фотовиставка «Вони навчалися в нашій школі», про тих, хто був в АТО. Виставка фотографій АТО.

Для 9 – 11 класів проводилась зустріч з жінками– представниками волонтерського руху. Година спілкування пройшла на тему «Роль жінок – волонтерів у сучасному суспільстві». В фотоконкурсі «Твої герої, Україно!» представлено фотографії героїв АТО, рідних батьків, учнів нашої школи, які приймають участь в АТО, організовуються зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України.

 

   

 

В школі проходять флешмоби «Я люблю Україну», «Українські вишиванки».

 

 

Протягом вересня – жовтня в школі проходили зустрічі з діячами культури, мистецтва, науки, спорту, які виявляють активну громадянську й патріотичну позицію. Це і народний художник України А.М. Копилов, і Інга Бабакова, олімпійська чемпіонка зі стрибків  у висоту, й Фонд «Індіго».

 

 

Учні й вчителі школи їздили на екскурсії на підприємства міста

 

 

Проводиться робота заступника директора з виховної роботи Щербіни З.Ю. і педагога-організатора Ярової І.О. з класними керівниками щодо виховання патріотизму учнів.

 

 

У 2015 році, в жовтні місяці, Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України».

В шкільній бібліотеці проводилась благодійна акція «Бібліотечка для захисників Вітчизни» (зібрано 27 книг). Діє постійно, протягом навчального року, акція «Подаруй бібліотеці книгу!» За жовтень подаровано 82 книги для читачів – користувачів шкільної бібліотеки.

14 жовтня 2015 року в Будинку вчителя на День українського козацтва та День захисника України проходив 5 конкурс української патріотичної сучасної поезії ім. В. Бойченка. З нашої школи двоє учнів – це учень 6-А класу Нечаєнко Нікіта  і учениця 11-А класу  Заворотнюк  Анастасія (кл. керівники Яровий В.М. та Іртищева О.А., куратор – Томіленко Н.М., вчитель укр. мови й літератури) отримали дипломи.

 

 

До свята козацтва та до Дня захисника України в шкільній бібліотеці був організований перегляд книг, проводились бесіди і вікторини «Козацький ринг» (7-Б кл.) з 8-Г кл. вікторина «Знавці рідного краю», огляд книг з краєзнавства, презентація книги «Слава і гордість Миколаївщини». Для учнів 3-х класів гра «Книги ми читаємо – все на світі знаємо» (українські письменники для дітей в періодичних виданнях), а також «Дитячі письменники – ювіляри жовтня».

До річниці визволення України від фашистських загарбників діяла книжкова виставка «Партизанський рух на Україні в роки Другої світової війни».

Крім того, в бібліотеці діє постійно діюча виставка «Моя країна - Україна», де полички постійно поповнюються новими  книгами про Україну, український народ та його культуру. Книги популяризують українську історію, боротьбу українського народу за незалежність, мову й культуру.

Нещодавно проходив конкурс авторських патріотичних віршів «З Україною в серці» Переможцем вийшла Єрмакова Анастасія (7-В кл. кл. кер. Гострик К.А., куратор Великород А.В., вчитель української мови й літератури).                                             

 

 

 

 Моя Україна

 Україно, дорогенька,
 Ти, мов панночка, гарненька!
 Дніпро в коси заплітаєш,
 Хмарки намистом одягаєш.
 Жито золотом фарбуєш,
 Небо синькою малюєш!
 Пташечкою ти співаєш,
 Зорі ясні розсипаєш.
 Місяць з кошика  - на небо…
 Освітити шлях же треба!
 Дощик в гості кличеш ти
 І розвішуєш хмарки.
 Тебе кохаю, Батьківщино,
 Моя рідненька Україно!!!

 

                                                          Єрмакова Анастасія, 7-В

 

 

Люба Україна

Я виросла на цій землі!
Я плавала у цих морях,
Я бачила це жовте жито,
Відпочивала в цих лісах.
Ніколи не забуду
Те небо синьооке,
І луки ті довкола,
Й тополю цю високу.
Я всім бажаю щиро:
«Хай завжди світить сонце,
Хай вранішнє проміння
Вас будить крізь віконце!»
Брати і сестри любі,
Кохайте Батьківщину!
Любіть і захищайте
Ви нашу Україну!!!

Широти України

Ось річечка срібляста за вітерцем біжить.
Він лагідно шепоче, кудись завжди спішить.
Дивись! Як сонце гарно сяє!
Під ним лан квіти-очі розкриває.
А там на обрії яскраво зеленіє
Чудове море з лісових дерев,
І на калині соловейко мріє…
А онде плете коси красунечка верба.
Поглянь, помрій, побач – забудеться журба!
Чи бачив ти такі широти?
Чи бачив ти таку красу?
Запам’ятай! Змалюй десь у душі
Всю її суть, цю діамантову росу.
Шкода, що я не знаю прикрас чужих країн…
Що в світі більш не має чудових Україн…

 

Гарні вірші написали учні 4-В кл. (кл.кер. Матвеєва Г.В.). Конкурс віршів продовжується. Підсумки будуть підведені в кінці грудня 2015 року. Результатом цієї роботи буде видана збірка віршів учнів ЗОШ №51. Всі ці заходи сприяють патріотичному вихованню підростаючого покоління. Недарма кажуть: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього».

 

 

 

Це  лише частина роботи, яка проводиться всім колективом ЗОШ № 51.

 

Категорія: Інше | Додав: wiski (10.12.2015)
Переглядів: 876 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]